Geografijos pamokos netradicinėje erdvėje
2024-03-22
Geografijos pamokos netradicinėje erdvėje

Kovo 21 dieną Pašilės progimnazijos 7-8 klasės mokiniai, vadovaujami geografijos mokytojos Danguolės Savickienės ir  socialinės pedagogės Monikos Varaneckienės, vyko į Molėtų etnokosmologijos muziejų. Netradicinė pamoka buvo skirta Žemės dienos paminėjimui.

Kadangi per geografijos pamokas buvo diskutuojama apie aplinkosaugos problemas, klimato atšilimą, mūsų planetą tykančius pavojus, todėl buvo organizuota išvyka į tą nuostabų Molėtų rajono kampelį.  Mokiniai išgirdo  daug naudingos ir negirdėtos informacijos apie dangaus kūnus, susipažino su astronomijos teorija, moksliniais pasiekimais. Salėje buvo demonstruojamas filmas apie visatą ir mūsų planetos ypatumus. Pakilę į 32 metrų aukštį, iš apžvalgos aikštelės vaikai stebėjo nuostabius vaizdus:  Labanoro parką, tyvuliuojantį Želvos ežerą  ir net miesto bažnyčios bokštus. Nusileidę į didelę aikštę grožėjosi rieduliais, Etnokosmologijos muziejaus ,,skraidančios lėkštės‘‘ forma.

Pamokos netradicinėse erdvėse didina mokinių motyvaciją, kūrybiškumą, kritinį mąstymą, ir kitus gebėjimus.