Gedulo ir vilties diena paminėta ir Pašilės progimnazijoje
2017-06-15
Gedulo ir vilties diena paminėta ir Pašilės progimnazijoje

Tarptautinė komisija, kaip ir kasmet, inicijuoja Birželio 14-osios – Gedulo ir vilties dienos minėjimą Lietuvos mokyklose. Šiemet minimos jau 76-osios pirmųjų trėmimų metinės, kai per vieną savaitę iš Lietuvos buvo ištremta apie 17 500 žmonių.

Šiais metais pilietinė iniciatyva pavadinta „Palikti namai...“. Idėja pavadinimui kilo skaitant buvusių tremtinių, politinių kalinių atsiminimus, kuriuose aprašomi jausmai apie paliktus gimtuosius namus.

„Paliktų namų“ maketą, kurie primintų XX a. viduryje Lietuvos kaimo, miestelio vaizdus, pabandė sukurti ir Pašilės progimnazijos mokiniai su mokytojomis, Lina Pežinskiene ir Kristina Vašatkevičiene.

Augančioms kartoms svarbu priminti, kokia yra laisvės kaina, skleisti Lietuvos laisvės siekį, mokyti gerbti Lietuvos valstybės simbolius, mylėti tėvynę.