Dalyvavimas eTwinning programos projekte
2022-12-15

2017 m. balandžio 6 – 9 d. Pašilės progimnazijos anglų kalbos mokytoja Noneta Bakirovienė dalyvavo tarptautiniame švietimo mainų paramos fondo eTwinning programos seminare „Kompetencijų ugdymu paremtas mokymasis ir kaip kurti tarpdalykinius projektus“, kuris vyko Latvijos sostinėje Rygoje.

Seminaro metu buvo ugdomos šios kompetencijos: inovatyvių metodų taikymas tarpdalykinėje sistemoje, IKT įrankių mokymas ( 3D modeliavimas, skaitmeninių žemėlapių kūrimas, TwinSpace) bei jų integravimas į eTwinning projektus, eTwinning projektų planavimas, organizavimas bei registravimas elektroninėje erdvėje.

Dalyvavimas šiame seminare buvo puiki galimybė praplėsti profesines ir bendrąsias kompetencijas, užmegzti asmeninius ryšius, giliau suvokti bendravimo ir bendradarbiavimo prasmę europiniu lygmeniu.

Grįžusi iš seminaro mokytoja Noneta prisijungė prie turkų inicijuoto eTwinning projekto „LET’S PLAY OLD STREET GAMES AND EXCHANGE OUR CULTURES“ (Žaisdami gatvės žaidimus pasidalinkime kultūrų skirtumais) – Turkija, Ispanija, Italija, Lietuva.

Projekto idėja :

• Kadangi šiais laikais dauguma mokinių darosi priklausomi nuo skaitmeninių technologijų, pagrindiniai projekto tikslai – atitraukti juos nuo kompiuterių, skatinti prisiminti senus gatvės/lauko žaidimus, sukurti vaizdo įrašą ir  pristatyti jį projekto partneriams.

Rezultatai :

• mokiniai patobulino anglų kalbos įgūdžius (naudojant užsienio kalbą realiame gyvenime ji išmokstama daug efektyviau);
  •  ugdė kūrybinius gebėjimus;
  •  jų mokymo(-si) procesas peržengė mokyklos ribas (mobilumas) ir tapo patrauklesnis;
  • projekto partneriams pristatė žaidimą ŠVIESOFORAS (sukurtas vaizdo įrašas);
  • susipažino su skirtingomis Europos tautų kultūromis.